pageicon

Je potrebné prihlásiť sa na tréning vopred?

Tréningy v našom štúdiu sa uskutočňujú podľa rozvrhu hodín, počet ľudí v skupine je obmedzený. Okrem toho sa rozvrh  môže meniť. Preto je nevyhnutné prihlásiť sa telefonicky pred prvým tréningom.

Je Pole Dance striptíz?

Je chyba mýliť si Pole Dance so striptízom. Verte, že sú to dve rôzne veci. Samozrejme,  tanec na tyči čarovne pôsobí na mužov a určite má v sebe figúry strip-tanca, ale nie je to striptíz. V našom štúdiu úmyselne bojujeme proti tomuto stereotypu. Dávame hlavný dôraz na šport, plastiku a učíme zaujímavé pohyby a figúry. Pozrite sa na fotografie  v našej galérii, určite vás to presvedčí,  že v Pole Dance nie je o nič viac striptízu ako v gymnastike. Pole Dance je prekvapujúca kombinácia športu, plastickosti, krásy, tanca i fitnessu.

Prečo Pole Dance je lepší ako obyčajný fitnes?

Veľa z Vás už sa začínalo zaoberať fitnesom v telocvični,  behom  a iným druhom športu,  a o krátky čas ste to nechali. Väčšinou je dôvod taký, že takéto cvičenia nie sú zaujímavé, sú fádne, a len málo ľudí sa tomu dokáže pravidelne venovať. Výhoda Pole Dance (alebo Pole Fitnes) je v tom, že v prvom rade je to tanec, tým pádom nie sú v ňom komplikované a nudné cviky. Ale na druhej strane tréningy Pole Dance viac zaťažujú telo, pomáhajú sa udržiavať fit a dosiahnuť  štíhlosť.

Mám slabé ruky, dokážem sa zaoberať Pole Dance?

Samozrejme, na prevedenie komplikovaných figúr na tyči sú potrebné silné ruky a usilovné tréningy, ale to neznamená, že keď máte slabé ruky, nedokážete tancovať Pole Dance. Nie je to súbor silových cvikov, ale tanec. Existuje veľa pohybov, ktoré nevyžadujú, aby ste mali obrovskú silu, ale vyzerajú niekedy efektnejšie ako ťažké silové cviky. Keď sa začnete zaoberať Pole dance, stanete sa fit a elegantnou a po čase budete vykonávať komplikované a silové pohyby a figúry.

Ako sa musím obliekať a obúvať na tréning?

Na prvé cvičenie si môžete obliecť krátke šortky a krátky top. Obuť si môžete baletky alebo bavlnené ponožky. Po prvom tréningu už uvidíte, čo majú na sebe ostatní  a skúsite si vybrať, čo sa vám hodí najviac.

Bojím sa, že sa mi to nepôjde, pretože neviem tancovať.

Pole Dance potrebuje Vaše odhodlanie viac ako iný tanec. Verte, že jednoduchý tanec na tyči, prevedený s dušou a zápalom je oveľa krajší a zaujímavejší ako komplikované figúry, ktoré sa robia bez zápalu. Najdôležitejšia je vôľa a o krátky čas sa dajú uvidieť reálne výsledky. Budete prekvapený ako ľahko Vám pôjdu pohyby a figúry, ktoré sa Vám predtým nedarili.